11.08.2016

Nowy laparoskop dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W dniu 11 sierpnia 2016 r. Zarząd Powiatu Żarskiego przy udziale Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej oficjalnie przekazał Oddziałowi Ginekologiczno - Położniczemu Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. nowy laparoskop. Dzięki urządzeniu możliwe będzie rozszerzenie wachlarza wykonywanych na oddziale zabiegów operacyjnych o zabiegi związane z leczeniem niepłodności i leczeniem chorób onkologicznych.

Zabiegi wykonywane laparoskopem w odróżnieniu do zabiegów wykonywanych metodami tradycyjnymi są znacznie mniej inwazyjne, co zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych oraz pozwala skrócić czas pobytu pacjentek.

Urządzenie dostarczyła firma Aesculap Chifa Sp. z o.o. z Nowego Tomyśla. Koszt zakupu laparoskopu wraz z osprzętem w kwocie 200 000 zł w całości sfinansował Powiat Żarski.

Przekazanie laparoskopu