Nowy wizerunek ogrodu w Filii Szpitala Na Wyspie w Lubsku

W nowopowstałym ogrodzie, przy budynku szpitalnym w Lubsku, zasadzono rośliny ozdobne, okalające alejki i altanę. Ogród służy zarówno pacjentom Zakładu Opiekuńczo Leczniczego jak również pensjonariuszom filii DPS. Starosta Żarski Janusz Dudojć wraz z Prezesem Szpitala Jolantą Dankiewicz, a także Dyrektor DPS w Lubsku Wioletta Kuźmińska, Komendant Powiatowy PSP w Żarach st. kpt. Robert Słowikowski, członek Zarządu Powiatu Żarskiego Józef Radzion, mieszkańcy Gminy Lubsko i zaproszeni goście wzięli udział w nasadzeniu drzewek i ozdobnych krzewów. Rośliny zostały nieodpłatnie przekazane przez firmy: EDEN – Ogród i Dom Małgorzata Niedziela, OGRÓD Irena Badura oraz Gospodarstwo Szkółkarskie JUNIPEA Jan Kaniewski. Nasz ogród zyskał nowy wizerunek, dzięki czemu pobyt pacjentów w ZOL i DPS stanie się z pewnością przyjemniejszy.

Uporządkowanie oraz zagospodarowanie przyległego do budynku terenu stanowiło - po kompleksowej termomodernizacji oraz po renowacji ogrodzenia – dopełnienie przemiany Szpitala Na Wyspie oraz Domu Pomocy Społecznej w Lubsku. Ogród zyskał nowe oświetlenie,  nawierzchnie, altanę, 12 ławek parkowych, kosze na śmieci.

Darczyńcom za przekazane rośliny oraz wszystkim osobom uczestniczącym w pracach ogrodniczych -  serdecznie dziękujemy!

Nowy ogród w Lubsku