11.01.2019

Sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Oddziały Noworodkowego

11 stycznia na Oddziale Noworodkowym Szpitala Na Wyspie w Żarach gościli Starosta Żarski Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel. Przewodnikami po oddziale byli Pani Jolanta Dankiewicz – Prezes Szpitala Na Wyspie oraz Pan Jakub Czwojda – ordynator Oddziału Noworodkowego.

Goście obejrzeli sprzęt medyczny jaki Oddział Noworodkowy Szpitala na Wyspie otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród sprzętu wartego łącznie 800 tys. zł znalazły się między innymi trzy stanowiska do resuscytacji noworodków, inkubator transportowy, urządzenie do sztucznej wentylacji noworodków oraz trzy kardiomonitory i nawilżacze.

Dodatkowo zostanie jeszcze obdarowany specjalistycznym aparatem do badania ultrasonograficznego z głowicą oraz lampą do fototerapii, stosowaną w przypadku żółtaczki i urządzeniem do określania poziomu bilirubiny, bez konieczności pobierania krwi.

Sprzęt od WOŚP